Emilia Rzeszut

Emilka urodziła się w grudniu 2009 roku, w 34 tygodniu ciąży. Emilia Rzeszut

Była „dużym” wcześniakiem z wagą 2380g. Jako wcześniak trzykrotnie była badana przez okulistę pod kątem retinopatii wcześniaczej. Żadne z tych badań nie wykazywało odchyleń od normy.

Przez pierwszy rok życia była rehabilitowana z powodu wzmożonego napięcia mieśniowego. Po zakończeniu rehabilitacji odetchnęliśmy z ulgą ciesząc się, że nasze kłopoty skończyły się.

Niestety …

W lipcu 2011 roku pojechaliśmy z Emilką do okulisty, ponieważ zauważyliśmy w lewym oku dziwny połysk. Okulista odesłał nas do Centrum Zdrowia Dziecka w  Warszawie, gdzie tego samego dnia postawiono diagnozę: Siatkówczak postać jednooczna sporadyczna C 69.2 (nowotwór złośliwy).

Od lipca do listopada 2011 Emilka wybrała 6 cykli chemioterapii, po której lekarze zakwalifikowali lewe oko do usunięcia.

Byliśmy zdruzgotani tą informacją.

Ale …

Dowiedzieliśmy się o szansie leczenia Emilki w Londynie w Moorfields Eye Hospital przez prof. Johna Hungerforda, który stosuje metodę leczenia nowotworu podając lek Melphalen do oka przez tętnicę udową.

Udaliśmy się do profesora i poprosiliśmy o konsultację Emilki. Ku naszej radości profesor nie potwierdził opinii polskich lekarzy.

Istnieje szansa na dalsze leczenie Emilki.

Niestety leczenie to i badanie dziecka są niezwykle kosztowne, dlatego zwracamy się do fundacji i wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w jego sfinansowaniu.

Każda złotówka jest bezcenna, daje szansę na zdrowie i życie Emilki !

Wdzięczni rodzice i siostra Emilki

Numer konta:

Fundacja „Antosia”. Pomoc Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi Oczu
ul. Radosna 1/8, Zalasewo
62-020 Swarzędz

Bank PeKaO S.A.  -  54 12 40 6625 1111 0010 4327 0726
z dopiskiem „darowizna na rzecz Emilia Rzeszut”

 

 Epikryza  Karta Leczenia Szpitalnego  Raport z konsultacji ENG/PL

Możliwość komentowania jest wyłączona.